Özgür Haberci © 2022-2024 Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Hızla büyüyen HuQQabaz'ın hizmet standartlarını tüm dünyada aynı seviyede tutmak için geliştirdiği yeni yöntem “Klonlama" Ataköy Şubesi'nde tanıtıldı

Hızla büyüyen HuQQabaz'ın hizmet standartlarını tüm dünyada aynı seviyede tutmak için geliştirdiği yeni yöntem “Klonlama" Ataköy Şubesi'nde tanıtıldı

-
6 0

Mehmet Fevzi Yağlı: “Hızlı büyümek markaları cezbetse de pek çok olumsuz yan etkileri de olabiliyor. Biz bunu aşmak için “klonlama yöntemi”ni geliştirerek, uygulamaya aktardık .”

Kurulduğu ilk günden bu yana fark yaratan menüsü, müşteri memnuniyeti ve eşsiz lezzetleri ile adını duyurmaya devam eden HuQQabaz, yeni konsepti ile misafirlerini tekrar ağırlamaya başlayan Ataköy şubesinde “Klonlama Yöntemi”ni tanıttı. İş, sanat ve cemiyet hayatından ünlü simaların katıldığı davette HuQQabaz tarafından geliştirilen yöntem misafirlerden tam not aldı.

2016 yılında, Huqqa ve The Market’ten sonra Q Food and Beverage ailesinin yeni ferdi olarak kurulan HuQQabaz, kısa sürede, modern dekorasyonu, misafirlerini evinde hissettiren servis anlayışı, fark yaratan eşsiz lezzet ve sunumlarıyla bir taraftan hızla büyümeye devam ederken, kalite standardizasyonunu koruyabilmek adına yeni yöntemler geliştiriyor.

Daha önce yapay zeka teknolojileri kullanılarak tasarlanan yeni mimari dizaynını görücüye çıkaran HuQQabaz bu sefer Ataköy şubesinin açılışında yeni geliştirdiği “Klonlama Yöntemi”ni tanıttı. Açılışta mikrofon uzattığımız Q Food & Beverage kurucu ortağı Mehmet Fevzi Yağlı; ‘’Kurulduğu ilk günden itibaren misafir memnuniyetini ve ürün kalitesini ön planda tutarak ismini duyuran HuQQabaz kısa sürede Türkiye’nin tercih edilen restoran zinciri haline geldi. Bugün, Türkiye’de 18, yurtdışında Dubai, Erbil, Bağdat, Amman, Cidde ve Kuveyt’te toplam 6 şubeye ulaşan HuQQabaz; 2023 yılı sonuna kadar açmayı planladığı ve projeleri başlayan yeni şubeleri ile Houston başta olmak üzere, Londra, Melbourne, Johannesburg, Abu Dhabi, Manama, Kahire, Bakü, Doha, Taşkent, Cidde, Ramallah ve Süleymaniye’de misafirlerini ağırlamaya başlayarak, toplamda 45 şubeye ulaşacak. Büyümek heyecan verici olsa da hizmet ve ürün kalitesinde standardizasyon sağlamak en önemli konu haline geliyor. Bunu sağlayamadığınızda büyümek faydadan çok zarar getirebiliyor. Bu amaçla “Klonlama” adını verdiğimiz yeni bir yöntem geliştirdik. Çalışanlarımızdan bir üst pozisyona terfi edecek ya da işe yani başlayan personelimiz hangi göreve geçecekse o görevdeki kişi ile adeta görünmez bir aks ile birbirlerine bağlıymışçasına her görevi birlikte yapıyorlar. Bu, komisinden aşçısına tüm roller için geçerli bir uygulama. Böylece HuQQabaz standartları ile hareket eden eski personel ile yenisi adeta klonlanmış gibi oluyorlar.” dedi.

Mehmet Fevzi Yağlı; “Klonlama Yöntemi ile Amerika’daki şubemiz ile Dubai’deki şubemiz arasında yemeğinden hizmet kalitesine kadar hiçbir fark oluşmuyor. Bu durum gelen yoğun franchise taleplerini olumlu karşılayabilme konusunda da bizi yüreklendiriyor. Bunu başarabildiğimiz için mutluyuz.” diye sözlerine devam etti.

Tüm gün deneyimlenebilecek rahat yemek tarzını, insanı kolayca sarıp sarmalayan dekorasyonu ve her bir misafirine gösterdiği ayrıcalıklı ilgi ve hizmeti tüm dünyaya yayılan şubelerinde aynı standartta devam ettirebildiğini gösteren HuQQabaz misafirlerinden tam not aldı. 

Davetin misafirleri arasında yer alan Serap Paköz ve Arzu Özal’ın sürpriz doğum günü kutlaması da renkli görüntülere sahne oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir