23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir'de de coşkuyla kutlandı. Törene Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'da katıldı

23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-tum-yurtta-oldugu-gibi-nevsehirde-de-coskuyla-kutlandi-torene-nevsehir-belediye-baskani-rasim-arida-katildi.jpg

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen tören 2 Nolu Çim Saha’da gerçekleştirildi.

Nevşehir Valisi Ali Fidan’ın, vatandaşların ve çocukların bayramını kutlaması ile başlayan törende Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitler için saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı söylendi.

Törende daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından şiirler okunarak halk oyunları ekipleri gösteri sundu. Törende ayrıca çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Etkinlikte, Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı tarafından sunulan gösteri ilgiyle izlendi.

Düzenlenen programa Nevşehir Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir