Başkan Topaloğlu personele seslendi; “Kimsenin adamı olmayın"

baskan-topaloglu-personele-seslendi-kimsenin-adami-olmayin.jpg

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, belediye personeli ile bir araya geldi. Başkan Topaloğlu’na, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül ve birim müdürleri eşlik etti.

Arslanbucak Mahallesi’ndeki Hizmet Alanı ile Kemer Belediyesi ana hizmet binasındaki personelle bir araya gelerek selamlaşan Başkan Topaloğlu, 5 yıl içerisinde belediye personeli ile Kemer’de çok güzel işlere imza attıklarını söyledi.

Başkan Topaloğlu, zorlu süreçleri atlattıklarına işaret ederek, “İki yıl pandemi, Rusya-Ukrayna arasında savaş, Manavgat yangını, Kahramanmaraş merkezli depremler, EYT depremi yaşadık. Kasamızdaki 26 milyon lirayı emekli olan arkadaşlarımıza verdik. Tüm bunlara rağmen sizlerin özlük haklarını asla kaybettirmedik. Herkesin maaşını zamanında yatırdık.” dedi.

Kimsenin adamı olmayın

Seçim döneminde adayların sözler verebileceğine de işaret eden Başkan Topaloğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Adamakla mal bitmez. Aslı yok yaylasında 1500 koyunum var benim. Size gelip burada “Ben maaşı 27 bin TL yapacağım” diyen arkadaş, 18 bin TL asgari ücretle çalışıyor. Devlet yönetmek kolay iş değil. Bunlar hesap kitap işi. Hesap kitap yapmazsan, önceki dönem gibi olur. Biz bugüne kadar hiçbir arkadaşımızın üzerinde baskı kurmadık. Tekrar söylüyorum; Ben dahil hiç kimsenin adamı olmayın. Ne aracınızı giydirin ne konvoyumuza gelin ne de seçim ofisimize gelin. Siz işinizi yapacaksınız. Siyaseti biz yapacağız.

Zaten maaşınız 27 bin TL’yi geçecek

Şu ana kadar 60 aydır birlikteyiz. Sizlere bir borcumuz yok. İkramiyeler de verildi. 3 bin TL’lik bir zam yaptık. Haziran ayında da sendika ile pazarlığa oturduğumuz zaman zaten o arkadaşın söylemiş olduğu 27 bin TL’nin üzerine çıkılmış olur rakamlar. Çünkü hesap kitap bilse öyle demez. Ben sizlerden ellerinizi vicdanınıza koyarak, çocuğunuzu, eşinizi dinleyerek oyunuzu ona göre vermenizi isterim.”

İşten çıkarma olmayacak

Belediye’nin yaptığı çalışmalar hakkında da bilgiler veren Başkan Topaloğlu, “Herkese iş sözü veriyorlar ve ben devam edersem işten çıkarmalar yapacağımı iddia ediyorlar. Zaten ben beş yıldır sizlerle birlikte çalışıyorum ne diye çıkaracakmışım ki ben? Esas çıkaracak olan karşı taraf. Ellerinde 400 kişilik liste duruyor. Çamur atmayla bir yere varılmaz. Biz sizleri sevdik seviyoruz, sevmeye de devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir