CHP Bursa Milletvekili adayı Jülide Akköprü: Hak, hukuk, adaleti yerine koyacağız!

BURSA (İGFA) – 14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili seçimleri için CHP’den Bursa 1. Bölge 5. sıra adayı olan Jülide Akköprü, İGF TV ve Herkes Duysun TV’nin ortak yayınında Odak Noktası programına konuk oldu.

Milletvekili adayı Akköprü, moderatörlüğünü Merve Özdemir Çevik’in yaptığı programda İGF Genel Başkanı ve Herkes Duysun Genel Yayın Yönetmeni Mesut Demir’in sorularını yanıtladı.

CHP’yi bir terör örgütüyle eşleştirmeyi kendilerinin de anlamlandıramadıklarını belirten Bursa Milletvekili adayı Jülide Akköprü, CHP, Atatürk’ün kurduğu bir parti olduğunu ifade ederek, “Sayın Kılıçdaroğlu da her ortamda terör örgütüne karşı ‘bin belasını versin’ söylemlerinde bulunduğunu anımsattı.

Kendisi de bir eğitimci olan milletvekili adayı Jülide Akköprü, nasıl bir eğitim sistemi olmalı konusunda görüşlerini de dile getirdi.

KUŞAK EĞİTİMİ OLUŞTURMAK İSTİYORUZ

21 yıllık hükümetin sonuç hükümeti olduğunu belirten Akköprü, sürekli değişen bir bakanlıkla eğitimin yap-boz tahtasına döndüğünü söyledi. Akköprü, son yapılan 4+4+4 eğitim sistemini ‘Dert, dert, dert’ sistemi olarak değerlendirdi. Altılı masa ve Millet İttifakı olarak biz çocukların ilgi, yetenek ve becerilerine göre kuşak eğitimi oluşturmak istediklerini belirten Akköprü, Köy Enstitüleri felsefesinde eğitim sisteminin geliştirilmesi yönünde adım atacaklarını söyledi. CHP iktidarında ana okulu ve kreşleri çoğaltacaklarını, tüm eğitim öğretimdeki çocukların yemeklerini sağlayacaklarını belirten Akköprü, kapatılan atölye ve laboratuvarların yeniden hayata geçirerek, sanat eğitimi ve tiyatrolarla imkanı sunacaklarını kaydetti.

Bozulmuş bir eğitim sistemini sevgi diline çevirecek bir eğitim sistemin yerine getirilmesinin mücadelesini vereceklerini ifade eden Akköprü, eğitimdeki şiddet konusuyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

GÖKDERE MİTİNGİNDE HERKESİ SÜRPRİZ BEKLİYOR

Akköprü, CHP’nin yarın gerçekleştireceği Gökdere’deki mitingte herkesi sürprizin beklediğini söyledi.

6’lı masa ittifakının tüm çalışmaları yaptığını ifade eden Akköprü, “Biz bir hesaplaşma ya da helalleşme içinde değiliz. Bu çeşmelere kimlerin hortum taktığını ve suların nereye gittiğini bularak hesap sormaya hazırız. Bu toplumdan sevgi dilinden uzaklaştıranlardan bunun hesabını isteyeceğiz. Hak, hukuk, adaleti yerine koyacağız ve güvenli bir ortam oluşturacağız” diye konuştu.

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir