İletişimin Kalbi “+1 Değerle" atıyor

iletisimin-kalbi-1-degerle-atiyor.jpg

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri tarafından hayata geçirilen  “İletişime +1 Değer” başlıklı sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bornova Gençlik Merkezinde down sendromlu bireylere yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Proje yürütücüsü Doç. Dr. Hidaye Aydan Bilgilier’in öncülüğünde bölüm öğrencileri Eylül Ezgi Alıcı, Öykü Çelebi, Sude Beril İldir, Sıla Karaman ve Zeren Kılıç, iletişim alanında hazırladıkları etkinlikler ve drama atölyesi ile down sendromlu bireylerin fiziksel ve bilişsel becerilerini geliştirmeyi, kültür ve sanat faaliyetleri ile farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Proje ile ilgili bilgi veren Doç. Dr. Bilgilier,  “18-45 yaş aralığındaki down sendromlu bireyler ile iletişimi öne çıkaracak etkinlikler yapıyoruz. Projenin ilk etkinliğinde Urla Bademler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin katkılarıyla Kadınlar Günü etkinliği kapsamında çevredeki yurtlara ve annelerimize çiçek dağıtıldı. Etkinlik süresince hem gönüllüler hem de down sendromlu bireyler unutulmayacak anlar yaşadı. Projenin devamında; mevsimler, etkili iletişim, beden dilinin kullanımı, duygular gibi günlük hayata dair birçok bilginin oyun şeklinde atölyelerle desteklenerek eğlenceli şekilde öğretilmesini sağlayacak etkinlikler bulunuyor. Bu proje ile yetişkin down sendromlu bireylerin iletişim becerilerini güçlendirmenin yanı sıra toplumda farkındalık yaratmak amaçlanıyor” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir