Özgür Haberci © 2022-2024 Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Lüleburgazlı kadınlar 8 Mart'ta meydanlarda!

Lüleburgazlı kadınlar 8 Mart'ta meydanlarda!

Admin Admin -
4 0

Lüleburgaz’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü çerçevesinde basın açıklaması ve yürüyüş düzenlenecek. Lüleburgaz Belediyesi ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun öncülüğünde düzenlenecek yürüyüş 8 Mart Cuma akşamı saat 18.30’da Kongre Meydanı’ndan başlayacak.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Lüleburgaz Belediyesi ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun öncülüğünde düzenlenecek program kapsamında 8 Mart Cuma günü saat 13:00’da eski belediye binası önünde toplanacak kalabalık Zübeyde Ana büstüne yürüyerek çiçek bırakacak.

Yeni tören alanında devam edecek programda Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından Kongre Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirilecek.

KADINLAR KARANLIĞI YIRTACAK!

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Lüleburgaz’da kortej yürüyüşü düzenlenecek.

Lüleburgaz Belediyesi ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun öncülüğünde düzenlenecek yürüyüş 8 Mart Cuma akşamı saat 18.30’da Kongre Meydanı’ndan başlayacak.

Etkinliğe Lüleburgaz Belediyesi’nin yanı sıra Lüleburgaz Kent Konseyi, 29 Ekim Kadınları Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, BAKUT, BAL-GÖÇ, CHP Kadın Kolları, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, DİSK Genel-İş, Eğitim-Sen, GENKAD, Güliz Mert Organizasyon, Kepirtepeliler Eğitim Vakfı, Kırklareli Barosu, Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz MYO, LÜDAK, LÜKAP, Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi, Lüleburgaz Kültür ve Sanat Derneği, Lüleburgaz Türk Kadınlar Birliği, Lüleburgazlı Yoga Eğitmenleri, Medikent Sanat, Onuncu Köyün Kalemleri, Serpil Özcengiz Cam Seramik Atölyesi, Sokullu Mehmet Paşa Gençlik Merkezi, Töz Tiyatro Ekibi, Trakya Afet Gönüllüleri ve Doğa Koruma Derneği, Tüm Bel Sen, Tüm Yerel Sen ve YKKED destek verecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir