Öğretmen Atamaları Ne Zaman Olacak ?

Öğretmen atamaları hakkında bilgi veren Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, atama konusunda ne açıklamayı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısından sonra yapacaklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ne kadar öğretmen atanacağına ilişkin soru üzerine, “Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandıktan sonra, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın nihai kanaatini aldıktan sonra da açıklamasını yapacağız” şeklinde konuştu.  130’a yakın farklı branşta atama yaptıklarına dikkati çeken Tekin, her branşın eşit derecede kıymetli olduğuna işaret etti. Branşlardaki atamaların adil bir biçimde yapılması için otomatik yazılım geliştirdiklerini belirten Tekin, “Hiçbir tasaları olmasın. Büsbütün objektif, eşit, adil bir biçimde branş dağılımını tanımlayacağız. Esasen şu anda hazır. Çabucak karar alınır alınmaz branş dağılımını açıklayıp süreci başlatacağız.” dedi.

Özel Okulların Fiyat Artışı

Tekin, özel okul fiyatlarındaki artışa da değinerek, çocukların birinci sınıftan ikinci sınıfa geçerken ne kadar fiyat ödeneceğinin yönetmelikte tanımlandığını, özel okulların da bu artış oranına uymak zorunda olduğunu söyledi. Çocuklar birinci sefer okula kaydettirildiğinde ya da her eğitim-öğretim kademesinin birinci sınıfına ya da orta sınıflarına birinci kez kaydettirildiğinde ödenecek fiyatla ilgili Bakanlığın hukuksal manada kontrol yetkisinin olmadığını söz eden Tekin, “Bunu da ikili alakalar üzerinden okullarla konuşarak çözmeye çalışıyoruz. Buna riayet eden okullarımız var, riayet etmeyen okullarımız var. Biz bu bahisle ilgili de Ticaret Bakanlığıyla da görüşme halindeyiz. Ticaret Bakanlığımızdan talebimiz, bu fahiş fiyatla ilgili yasal düzenlemenin içerisinde şayet özel okullarla ilgili bir düzenleme de konulabilirse biz bu manada gerekli önlemleri alabiliriz. Şu anda bunları büsbütün karşılıklı hürmet, karşılıklı alakalar içerisinde yürütmeye efor sarf ediyoruz” diye konuştu (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Yayım tarihi
Gündem olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir